دسته حسینیه

ZANJAN-1

عصر هشتم محرم هر سال، بزرگ ترین دسته عزاداری کشور از حسینیه اعظم شهر زنجان به سمت امامزاده سید ابراهیم حرکت می کند. جمعیت این دسته بیش از دویست هزار نفر تخمین زده شده است. این دسته سابقه طولانی دارد و به دلیل جایگاه ویژه حسینیه اعظم در نزد مردم زنجان و مناطق اطراف، هر ساله هزاران نفر برای شرکت در این دسته خود را به زنجان می رسانند.

دسته عزاداری حسینه اعظم زنجان

پیشاپیش دسته، هزاران گوسفند نذری اهدایی به حسینیه، حرکت می کند و صحنه جالبی خلق می شود.کثرت این گوسفندهای نذری به حدی است که حسینیه،عنوان«دومین قربانگاه جهان پس از منا» را از آن خود کرده است. در این دسته نه علم کشی می کنند و نه از خودنمایی های رایج در مجالس عزاداری خبری هست. فقط سیل انسان های آرزومند و پاک طینتند که نوحه های سنتی و قدیمی را زمزمه می کنند و بر سر و سینه می زنند. سابقه بنای حسینیه اعظم زنجان گویا به سه قرن می رسد و مورد عنایت و تقدیس اهالی منطقه بوده است.

دسته عزاداری حسینه اعظم زنجان

امسال شایعات ناخوشایندی در شهر پیچیده و مردم را نگران کرده است. هرچند بعید می دانم ولی دعا کنیم اتفاق بدی نیافتد.

درباره علی اشرف فتحی

21 تیر 1360 در زنجان زاده شدم. 17 شهریور سال بعد پدرم در کردستان شهید شد. 18 ساله بودم که پس از پایان مقطع پیش دانشگاهی به حوزه علمیه قم آمدم و اکنون در مقطع درس خارج مشغول به تحصیلم. تا خدا چه خواهد ...
این نوشته در اجتماع, دین, فرهنگ و هنر ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

48 پاسخ به دسته حسینیه

 1. ن.ک. می‌گوید:

  من هم خیلی نگرانم…
  ان شاء ا… رخداد بدی رخ نمیده…

  ابراهیم پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۸ ۲:۳۵ ب.ظ:

  من هم نگرانم. از دست هتاکان فرصت‌طلبی که از مراسم عاشورا هم می‌خوان علیه فرهنگ عاشورا (که نظام اسلامی است) سوء استفاده کنند. خدا هدایت کند.

  آسو پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۸ ۴:۰۹ ب.ظ:

  شما این پایین دست رو بخون بعد حرف بزن هیچکدومش هم دوروغ نیست همش سند داره

  ابراهیم پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱:۰۴ ب.ظ:

  «همش سند داره»؟ مثل همون سندهای تقلب در انتخاباتتون؟! مشغول باشید.

  حامد پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۸ ۱۰:۳۶ ب.ظ:

  فرهنگ عاشورا همان نظام اسلامی است؟ پس چرا ما تا امروز فکر می‌کردیم فرهنگ عاشورا فرهنگ ایستادگی در برابر ظلم و جور و تفرعن است؟

  ابراهیم پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱:۰۶ ب.ظ:

  امام حسین (ع) برای قیام علیه نظام غیراسلامی یزید و تشکیل نظام اسلامی (که شامل «ایستادگی در برابر ظلم و جور و تفرعن» هم می‌شه) به سمت کوفه حرکت کردند.

  بنده ی خدا پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۳:۰۶ ق.ظ:

  ببخشید چرا شما این قدر سطحی نگر هستید؟ آخه مگه شما فکر نمی کنید؟ خدا این عقل را برای چی به آدم داده؟ نظام اسلامی یک اسم است. هر کسی می تونه مدعی نظام اسلامی باشه. یعنی شما واقعا نمی دونید که یزید به چه اتهامی دستور قتل امام حسین را داد؟ واقعا نمی دانید؟ پس چه طور ادعای مسلمانی و پیروی امام حسین را هم می کنید؟ یزید می گفت که حسین بن علی در برابر نظام اسلامی ایستاده است. واقعا نمی تونی بفهمی؟ من که باورم نمی شه. ترجیح می دم فکر کنم غرض دارید تا این که فکر کنم قادر به فهم چیز به این سادگی هم نیستید.

  ابراهیم پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱:۱۴ ب.ظ:

  احسنت. حالا داری می‌آی سر اصل مطلب. پس هر دومون قبول داریم که نظام اسلامی باید رأس کار باشه. می‌مونه چیستی و چگونگیش.
  حالا من می‌گم «جمهوری اسلامی» که امام خمینی (ر) مبتنی بر «ولایت فقیه» بنا کردند یک نظام اسلامیه. دلیلش هم خیلی ساده است: چون از دل اسلام بیرون اومده و تنها حرفش حکومت خدا (اسلام) بر جامعه است. حالا کی حکم خدا رو تشخیص می‌ده و امور مربوط به حاکم شرع رو انجام می‌ده؟ ولی فقیه جامع الشرایط. از کجا معلوم که ولی فقیه جامع الشرایط کیه؟ مجتهدین امت تشخیص می‌دند. مجتهدین امت کیانند؟ ملت می‌گن.
  می‌گی نه؟ چیستی و چگونگی حکومت اسلامی رو شما بگو.

  آسو پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱:۲۶ ب.ظ:

  سند این حرفها رو بانک مرکزی خودتون و وزارتخانه های خودتون دادن تو مشغول باش با خسارت جنگ جهانی

  آسو پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱:۳۶ ب.ظ:

  فکر کنم صلاحیت یرید رو هم مجتهدین تایید کردند ودسته ای از همین مجتهدین حکم به ارتداد حسین دادن و خونش رو مباح تشخیص دادن

  ابراهیم پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱:۵۱ ب.ظ:

  به جای این که حدس بزنی و اسم این و اون رو بگذاری مجتهد و همه چی رو به هم ربط بدی بشین درست فکر کن ببین الان کیا مجتهد شناخته می‌شن می‌رن توی مجلس خبرگان ره‌بری. حرف زدن راحته، بشین فکر کن، مطالعه کن سیستم رو، مطالعه کن اسلام رو.

 2. رفیق می‌گوید:

  میدونم ربطی به محرم نداره ولی جالبه:

  آیا میدانید آقای احمدینژاد ۳۴۰ هزار میلیارد تومان را از درآمدهای نفتی بر باد داده است؟ (بانک مرکزی – وزارت نفت – روزنامه سرمایه ۱۷/۱۲/۸۷ و ۰۶/۰۳/۸۸)
  آیا میدانید که در طول تاریخ ۴۰۰۰ ساله ایران هیچوقت این ثروت برای ایران بوجود نیامده بود؟

  آیا میدانید که در جنگ ۸ ساله؛ سالانه بطور متوسط ۱۲۵ میلیارد دلار خسارت به کشور وارد شد، اما عملکرد احمدینژاد باعث شد سالانه ۱۸۸

  میلیارد دلار خسارت به کشور زده شود؟ (جدول متن ثروت های ملی بر باد رفته در همین مطالب عملکرد اقتصادی)

  آیا میدانید خسارت دولت احمدینژاد در اقتصاد، حدود ۷۵ درصد جنگ ۸ ساله با صدام بوده و خسارت های اجتماعی، علمی و معنوی و فرهنگی و سیاسی

  آن قابل محاسبه نیست؟(جدول متن ثروت های ملی بر باد رفته در همین مطالب عملکرد اقتصادی)

  آیا میدانید که دولت احمدینژاد گاز را از کشور ترکمنستان ۳۵۰ دلار در هر هزار متر مکعب می خرد و به ترکیه ۲۰۰ دلار می فروشد؟ و آیا

  میدانید که پیشنهاد ترکمنستان ۱۴۰ دلار بود، اما پس از طولانی شدن مذاکرات، نهایتاً قرارداد ۳۵۰دلاری منعقد شد؟ (روزنامه سرمایه ۱۴/۱۰/۸۷)

  آیا میدانید که ۴۴ درصد درآمد های نفت، گاز و پتروشیمی کشور در پس از انقلاب، در طی دوره ۴ ساله ریاست جمهوری احمدینژاد اتفاق افتاده است؟ (وزارت نفت – بانک مرکزی – روزنامه سرمایه ۱۷/۰۲ و ۰۶/۰۳/۸۸)

  آیا میدانید که خسارت اقتصادی احمدینژاد آنقدر زیاد است که به هر خانواده ایرانی بیش از ۵/۱ کیلوگرم طلا می رسید؟ (مقاله فرصت سوزی ها و خسارات اقتصادی احمدینژاد)

  آیا میدانید که لایحه چند همسری را دولت احمدینژاد به مجلس تقدیم کرده بود تا بصورت قانون درآید؟ (سایت مجلس)

  آیا میدانید که ساخت پالایشگاه های نفت در دولت احمدینژاد، سالانه ۵/۱ درصد پیشرفت داشته و با این حساب ۶۷ سال طول می کشد تا ساختهشوند؟(روزنامه سرمایه ۱۴/۰۲/۸۸)

  آیا میدانید که مهندس میر حسین موسوی در زمان جنگ از محل صرفه جویی برنج یارانه ای، پالایشگاه آبادان را در در طی ۹۸ روز به بهره برداری رساند؟(سایت کلمه)

  آیا میدانید که دارندگان سهام عدالت بابت قسط های دو سال ۸۶ و ۸۷ حدود ۲۰۰ هزار تومان به دولت بدهکارند، اما دولت برای جمع آوری رای، ۸۰ هزار تومان سود آنها را پرداخت می کند و پس از به قدرت رسیدن، اقساط را دریافت خواهد کرد؟(روزنامه سرمایه یکی از شماره های اردیبهشت)

  آیا میدانید به علت اینکه شرکت های زیان ده را به شرکت های سهام عدالت داده اند، سهام عدالت فاقد سود بوده، اما دولت برای عوامفریبی سودی پرداخت می کند؟(روزنامه سرمایه یکی از شماره های اردیبهشت)

  آیا میدانید که در بازارهای خرید و فروش سهام، سهام عدالت پانصد هزار تومانی را حتی به ۵۰۰ تومان نمی خرند؟(بروید امتحان کنید)

  آیا میدانید که گرانی لجام گسیخته در جامعه، که نتیجه سیاست های اقتصادی احمدینژاد است باعث شده، ارزش حقوق ۷۰۰ هزار تومانی امروز مانند حقوق ۲۰۰ هزار تومانی سال ۸۴ باشد؟

  آیا میدانید طبق آمار بانک جهانی، فساد در دستگاههای دولتی ایران در طی ۴ سال دولت احمدینژاد ۶۵ رتبه اضافه شده و به ۱۴۱ در بین ۱۹۴ کشور دنیا رسیده است؟(صندوق بین المللی پول – روزنامه سرمایه ۰۶/۰۲/۸۸)

  آیا میدانید که اعتبار گذرنامه ایرانی در بین ۱۹۴ کشور جهان به رتبه ۱۹۳ رسیده و فقط یک کشور وضع بدتری نسبت به ما دارد؟(صندوق بین المللی پول – روزنامه سرمایه ۰۶/۰۲/۸۸)

  آیا میدانید عملکرد احمدینژاد در بانک های کشور، آنها را به پرتگاه ورشکستگی کشانده و آیا میدانید که ورشکستگی بانکها در هر کشوری از خطر جنگ بالاتر است؟ (دنیای اقتصاد ۰۳/۱۲/۸۷ و روزنامه سرمایه ۰۶/۰۲/۸۸)

  آیا میدانید که امارات و قطر از میدان های گازی مشترک سالانه بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان گاز بیشتر برداشت می کنند و عدم سرمایه گذاری ایران در دولت نهم منجر به این شده که همسایگان شمالی و جنوبی منابع و ثروت مردم ایران را به یغما ببرند و همچنین اهمیت این موضوع کمتر از واگذاری خاک ایران به بیگانگان نیست؟ (وزارت نفت – روزنامه سرمایه ۲۱/۰۲ و ۱۰/۰۲/۸۸)

  آیا میدانید عملکرد تنش زای سیاست خارجی احمدینژاد باعث شده :

  ۲- تحریمهای بین المللی امکان تکمیل طرح های نفت و گاز و پتروشیمی و سایر صنایع را غیر ممکن می سازد . ۳- باجهای فراوانی در نفت و گاز و انرژی اتمی و حتی در زمینه حقوق ایران در دریای خزر به روسیه داده شود . ۴- امکان انتخاب ایران برای عقد قرارداد با شرکت های معتبر و مهم نفت و گاز دنیا از دست برود و بجای آن شرکت های دست چندم چینی و روسی و حتی ویتنامی و اندونزیایی با تکنولوژی عقب افتاده جایگزین آنها شود. ۵- طرح ها و کارخانه های جدید ایجاد نشود و مسیر رشد و توسعه کشور بسته شود . ۶- و صدها فرصت ثروت و درآمد و میلیون ها شغل از دست برود؟ (بانک مرکزی – بانک جهانی – روزنامه سرمایه ۰۲/۰۳/۸۸) ۱- کالاهای وارداتی ۴۲ هزار میلیارد تومان گران خریداری شود .

  آیا میدانید سیاست خارجی احمدینژاد با کشور هایی در ارتباط است (جزایر قمر) که دولت آنها حتی پول بلیط هواپیما ندارد و با خرج ایران به کشور ما می آیند؟

  آیا میدانید احمدینژاد در سفر به کنیا (کشور آفریقایی) پیشنهاد داده که ایران حاضر است نفت را با ۳۰ درصد تخفیف بفروشد؟ (اکو نومیست شماره های مربوط به اسفند ماه ۸۷)

  آیا میدانید یک رئیس جمهور در دنیا به عنوان دکور و نماد یک ملت و کشور مطرح است و لحن صحبت و برخوردهای آقای احمدینژاد باعث شده نگاه جهانی به ایران، یک نگاه منفی و نامناسب باشد؟

  آیا میدانید که بسیاری از کارخانه هایی که احمدینژاد در دو سال اول ریاست جمهوری خود افتتاح کرد بین ۶۳ تا ۹۵ درصد آنها در زمان خاتمی ساخته شده بودند؟ (روزنامه سرمایه ۲۹/۰۲/۸۸)

  آیا میدانید پروژه ماهواره ایرانی امید در دولت های قبلی شروع شده بود و عمده کار آن را دولت خاتمی انجام داده بود؟

  آیا میدانید که تعدادی از پروژه ها و طرح ها و کارخانه ها در زمان خاتمی به بهره برداری رسیده و آن زمان افتتاح شده بود ، اما وزرایاحمدینژاد دوباره آنها را افتتاح می کنند؟ (روزنامه سرمایه ۲۹/۰۲/۸۸)

  آیا میدانید که دولت احمدینژاد شروع حفاری و ساخت تونل البرز را در راه آهن اصفهان – شیراز با نشان دادن تونل دیگری، به عنوان اتمام و بهره

  برداری به ملت گزارش داد و ملت را فریفت؟ (اعتماد ۱۰/۰۲/۸۸)

  آیا میدانید که صدا و سیما عملکرد کوچک احمدینژاد را بسیار بزرگ جلوه داده و بارها برای آن تبلیغ راه می اندازد، اما عملکرد دولت خاتمی را گزارش نمی کرد؟

  آیا میدانید که در دولت خاتمی راه آهن بافق – مشهد به طول ۱۰۰۰ کیلومتر سه ساله ساخته شد، اما در دولت احمدینژاد سالانه کمتر از ۵۰ کیلومتر راه آهن ساخته شده است؟ (اعتماد ۱۰/۰۲/۸۸)

  آیا میدانید هزاران میلیارد تومان از درآمد های نفتی به خزانه واریز نشده و مشخص نیست که چه شده است؟ (روزنامه سرمایه ۰۱/۰۲/۸۸ و دیوان محاسبات)

  آیا میدانید که برای صادرات میوه ایران، هواپیمایی عوارض سنگینی میگیرد، اما برای واردات میوه عوارض پایین؛ و نتیجه این امر آن شده که میوه های خارجی باعث ورشکستگی باغداران و کشاورزان شود؟ (روزنامه سرمایه ۱۴/۰۲ و ۲۹/۰۱/۸۸)

  آیا میدانید که در دولت خاتمی ایران به خودکفایی گندم رسید اما با سیاست های دولت احمدینژاد، سال ۱۳۸۷ با ۵ میلیون تن واردات یکی از

  بزرگترین وارد کنندگان گندم جهان شده ایم؟ (روزنامه سرمایه ۱۴/۰۲ و ۲۹/۰۱/۸۸)

  آیا میدانید که در دولت احمدینژاد در طی حدوداً چهار سال فقط ۲۱۰۰ واحد مسکن مهر ساخته شده (یعنی سالانه ۵۲۵ واحد) و با این روند برای رفع مشکل مسکن مردم و جوانان بیش از ده هزار سال زمان لازم است، این در حالی است که تاریخ ایران از زمان هخامنشیان تا به حال ۲۵۰۰ سال بیشتر نیست؟ (سایت مسکن مهر – وبلاگ مهندس عبدالعلی زاده – و یکی از شماره هایاردیبهشت روزنامه سرمایه)

  آیا میدانید به اعتراف مسئولان دولت و نظر کارشناسان طرح هایی مانند مسکن مهر، بنگاههای زود بازده، اشتغال سریع و سهام عدالت همگی طرح های شکست خورده اند و تقریباً هیچ نفعی برای ملت نداشته و دولت با تبلیغات فراوان از طریق تلویزیون و رادیو توانسته نظر مردم را جلب کند؟ (روزنامه سرمایه ۲۸/۰۲/۸۸)

  آیا میدانید در معاونت برنامه ریزی و نظارت رئیس جمهور با راه اندازی دوره های چند ماهه به تعدادی از همکاران دولتی، مدرک فوق لیسانس داده می شود . این در حالی است که در دانشگاهها برای گرفتن مدرک فوق لیسانس بایستی حدود دو سال وقت صرف کرد؟ (روزنامه سرمایه ۲۰/۰۲/۸۸

  آسو پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۸ ۱۱:۳۲ ق.ظ:

  آره خوب همه رو میدونستم پس فکر کردی چرا این قد از این دولت بدم میاد قاتل بابام که نیست

  ن.ک. پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۸ ۳:۱۷ ب.ظ:

  خیلی خوب بود. ممنون.

  محمد پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۸۸ ۶:۲۵ ب.ظ:

  حرف که مالیات نداره
  اما بطور کل بر فرض اینکه این حرف ها همش درست :
  * چه ربطی به این پست داشت ؟
  * چه ربطی به ادعای تقلب در انتخابات داشت ؟
  * آیا همه اینها میشه دلیل موجه برای اینکه مخلفت کنیم با رییس جمهور قانونی که ملت انتخاب کردند ؟

 3. آسو می‌گوید:

  در کرمانشاه ما هم همه میرن تکیه معاون الملک تعداد رو نمیدونم ولی همه میرن اونجا خیابونهای اطراف تکیه پر پر میشه تکیه خیلی بزرگیه من تو ایران هنوز تکیه به این بزرگی و زیبایی ندیدم کاشی کاریهاش شهرت جهانی داره و قدمتی ۱۲۰ ساله قیمه پلویی هم در کار نیست شیر و نان روغنی کرمانشاهی فقط
  البته قدیمها بوده ولی الان نیست
  این معاون الملک بانی تکیه از اقوام دور ماست جد مادری من داییش بوده خودش با اون همه دبدبه و کبکبه روز تاسوعا و عاشورا لباس ساده میپوشیده با یه گلاب پاش در تکیه وای میساده یه بار یه دهاتی ساده دل که ایشان رو نمیشناخته و سر سفره داشته نذری میخورده بهش میگه چیه اونجا وایسادی بیا از این مال مفت معاون بخور ؟معاون هم میخنده و میگه من خوردم زیاد خوردم نوش جان شما

 4. همقطاري می‌گوید:

  سلام رفیق
  نه تنها به این دقت نمیدونستم بلکه خیلی از دوستانم هم نمیدونستن . اما الان که من این کامنت شما رو برای خیلی هاشون ارسال کردم حتما تا شب خیلی هامیفهمن و خودشون رو برای عاشورائی کردن جریان حاضر میکنن رفیق .
  زنده باشی

 5. فهیمه می‌گوید:

  سلام عمو جون.راستش من متوجه نمیشم منظور شما چیه؟ ❓

 6. m . j . m می‌گوید:

  بازم جای شکرش باقی است ، که هنوز در یک شهر ، مردمی هستند که خیلی ساده و بدون غل و غش به عزاداری می پردازند . متاسفانه در اکثر شهرهای ایران عزاداری و دسته جات عزاداری بیشتر شبیه شوهای تبلیغاتی است . نه اشعار محتوا داره ، نه سبک مناسبه و نه روحی برای مجالس باقی مونده .

 7. ن.ک. می‌گوید:

  گلی دارم که مست از بوی اویم / به غیر از او گلی دیگر نبویم

  گل من مرتضی را نور عین است / گل من طالب خون حسین است

  گل من اشرف خلق جهان است / گل من مهدی صاحب زمان است

  اگر ظاهر شود از امر یزدان / از این گل می‌شود دنیا گلستان

 8. هادی طباطبایی می‌گوید:

  سلام.نماد تام عزاداری حسینی
  آقا امروز بیانیه ای در میان نماز گزاران جمعه توزیع میشد که میگفت برای شهادت باید به تهران برویم.به نظرم سناریوی دیگری در راه است.

  ابراهیم پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱:۱۸ ب.ظ:

  وقتی سناریوی ندا آقاسلطانشون اون جوری گرفت، چرا باز سناریو ننویسند؟! ولی این سناریوهای سبز، ملت عظیم ایران رو نمی‌لرزونه.

  آسو پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱:۳۰ ب.ظ:

  دیگه با آوردن اسم ندا آقا سلطان روحش رو عذاب ندین سیاه بازی هاتون که مالید
  سناریو بود حتی قاتل رو هم گرفتن فیلمش رو هم گرفتن این سناریو است یا مسجد لولاگر که امام جماعتش اومد گفت بر خلاف گفته صدا سیما سوزاندن مسجد کار بسیجی ها بوده همین رو که گفت برکنار شد

  ن.ک. پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱:۴۳ ب.ظ:

  آقای ابراهیم
  سناریو را برادران زشت شما جلوی سفارت انگلیس ساختند.
  اگر فردا خدا ازت بپرسد چرا به دروغ مرگ ندا را به خودشان نسبت دادی چه جوابی داری بدهی، تو و همه ی این سناریو پردازان دروغ…
  وای بر ما، با این مسلمانی مان

 9. آسو می‌گوید:

  محمد با این کلمه رئسی جمهور قانونی منتخب ملت خیلی حال کردم واقعا خنده دار بود
  برو از سهم خسارات جنگ جهانی دوم جا نمونی
  جواب سلمان رو هم اینجا میدم در مورد خود کم بینی در اون ۲۵۰۰ سال به جز کل دوران قاجار و پهلوی ایران در کل اون حکومتها قدرت اصلیه جهان یا حداقل مشرق زمین بوده این خود کم بینی میاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 10. Darieh می‌گوید:

  امروز بخشی از مراسم رو حدود ساعت ۲-۳ بعدازظهر در شبکه‌ی جام جم نشان دادند.

 11. آسو می‌گوید:

  آنهایی که رفتن کاری حسینی کردن ، انهایی که ماندن باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند(دکترشریعتی)

 12. رسانه نو می‌گوید:

  سلام و خسته نباشد.
  سایت بسیار عالی و خوبی دارید. من هر روز سر میزنم. امیدوارم در سایه حق تعالی موفق باشید. به ما هم سر بزنید. سایت شمارو در وبلاگ لینک کردم. ممنون.
  resanehno.blogfa.com

 13. مهدی می‌گوید:

  سلام،

  چی شد حاجی؟ خبر داری؟؟؟

 14. آسو می‌گوید:

  همسر شهید همت در مراسم بزرگداشت آیت الله منتظری که قرار بود در مسجد سید اصفهان برگزار شود مورد ضرب و شتم قرار گرفت.
  به گزارش کلمه روز چهارشنبه به دعوت و میزبانی آیت‌الله طاهری اصفهانی بنا بود مراسم یادبود آیت‌الله منتظری برگزار شود که دقایقی بعد از ساعت اعلام شده یعنی ۹صبح برای برگزاری این مراسم، در مسجد بسته می‌شود و مردم که در محوطه مسجد در حال قرائت حمد و سوره بودند با حمله نیروهای لباس شخصی مواجه شدند.

  لباس شخصی ها با بستن در اصلی مسجد سید به مردم گاز فلفل و گاز اشک‌آور پرتاب کردند.

  در جریان این حمله همسر شهید همت نیز مورد ضرب و شتم لباس شخصی ها قرار گرفتند.

  ب پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱۲:۴۴ ق.ظ:

  خیلی جالبه راه شهید همت فراموش میشه زنش چونکه طرفدار ما شده مهم میشه راه امام و میراث امام ولایت فقیه فراموش میشه نوه امام که موقع فوت امام ۲۰ سالش بوده مهم میشه پیام امام به منتظری فراموش میشه اما به میر حسین هر روز تو بوق میره امان از نقاق شما قوم ضالین لعنت دخدا و رسولش به همه منافقین و مزدوران امریکا

  ن.ک. پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱۰:۲۵ ق.ظ:

  ببخشید اینو می گم… اما یه بار شک کردی که شاید منافق تو باشی…؟
  بترس از خدا…

  ابراهیم پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱:۲۱ ب.ظ:

  معلومه شما گاهی این شک رو به خودتون می‌کنید. باز کورسوی امیدی هست پس.

  آسو پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱۱:۵۶ ق.ظ:

  لعنت خدا به مدعیان بی عمل و گمراه
  ببینم راه شهید همت سندش به نام شماست که فکر میکنید شما دارید به این راه میرین
  همین شهید همت اگه شما تو راهش بودین سپاه این قدر تو سیاست دخالت نمیکرد شهید همت وقتی میخواسته بره وزارتخانه دم در می ایستاده تا وزیر رد بشه مطلب رو بگه چون میگفته من نظامی هستم و این ساختمان سیاسی من به عنوان یه نظامی حق ورود به این مکان رو ندارم مثل الان نبود که سپاه بگه من همه کاره هستم اقتصاد و سیاست و نظام و همه چی باید زیر نظر من و مطابق نظر من باشه و وزارتخانه ارث بابامه

  ن.ک. پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱:۳۷ ب.ظ:

  در جواب ابراهیم:
  من منظورم به ب بود که گفتم فکر کنه منافق هست یا نه.
  طبعا حرفم مربوط به شما هم می شه.

 15. آسو می‌گوید:

  دروغ آشکار احمدی نژاد ظرف یک روز آشکار شد.او در مصاحبه خود در شیراز با تلویزیون کانال چهار انگلیس گفته بود حضور دختر بن لادن در ایران جنگ رسانه ای است. حالا متکی به حضور او در ایران اعتراف کرده است. شرمتان باد از این همه دروغ.

  بنده ی خدا پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۳:۱۱ ق.ظ:

  از طرف پیروان دکتر سید محمود:
  آسو جان این چه ربطی به ادعای تقلب در انتخابات داشت؟!!
  آیا دلیل می شه که با رییس جمهوری قانونی منتخب جیگرمون مخالفت کنیم و دل آقا امام زمان رو خون کنیم؟!!! 😆

  ابراهیم پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱:۲۲ ب.ظ:

  این جا محل ادعاهای بی‌سند و بی‌ربطه؟

 16. آسو می‌گوید:

  راستی علی آقا خبر داری از همرزمان پدرت میدونی چه کردند باهاشون
  اختصاصی جرس / حضور چشمگیر فرماندهان جنگ در میان معترضان دیروز زنجان
  شبکه جنبش راه سبز (جرس): مجلس ترحیمی که عصر روز گذشته برای آیت الله العظمی منتظری در مسجد سید(جامع) زنجان برگزار شد با دخالت نیروهای نظامی به خشونت کشیده شد.
  به گزارش جرس، با آنکه نیروهای نظامی در مقابل مسجد صف آرایی کرده و درب مسجد را قفل زدند اما برگزار کنندگان تصمیم گرفتند برنامه را در خیابان برگزار کنند.

  برنامه باحضور جمعیت زیادی از مردم پر شور و شعور و با همراهی نماینده اصلاح طلب زنجان در مجلس آقای انصاری و نیز آقایان دکتر ابولفضل شکوری و سید جواد باقر زاده نمایندگان ادوار مجلس و با قرائت قرآن توسط سعید و داود بیات شروع شد. پس از قرائت فاتحه شکوری و سپس بیگدلی به سخنرانی پرداخنند. در همین حین نیروی انتظامی جمعیت را متفرق میکردند و در تعقیب و گریزها، مردم را مورد ضرب و شتم قرار می دادند.

  پس از آنکه معلوم شد سعید بیات(برادر شهید) و خانم سنمار( خواهر شهید) و آقای بهرامخانی و تعدادی دیگر دستگیر شده اند،مردم نیز اقدام به سر دادن شعار کردند. شعارهایی چون “الله اکبر، یا حسین میر حسین؛ منتظری آزادیت مبارک؛ عزا عزاست امروز روز عزاست امروز ملت سبز ایران صاحب عزاست امروزو مرگ بر دیکتاتور”

  وقتی مردم خواستار آزادی دستگیر شدگان شدند، پلیس با باتوم به سمت مردم حمله کرد و تعدادی از آنان را به شدت مورد ضرب و شتم های وحشیانه قرار داد. در این حادثه مجید تقیلو رییس ستاد میر حسین در استان (شکستگی دست)و امیدانصاری(شکستگی بینی)واصغر بازرگانی(آسیب دیدگی از ناحیه سر) و رئوف طاهری(آسیب دیدگی ازناحیه سر و شکستگی دست )و عبدالمطلب طاهری و تعداد دیگری از زنجانی های دریا دل و صف شکن مورد آسیب دیدگی شدید قرار گرفته و روانه بیمارستان شده اند

  لازم به یاد آوری است که حضور رزمندگان خط شکن زنجان که از فرماندهان ارشد دوره جبهه و جنگ بودند و پس از جنگ لحظه ای از مبارزه در راه آزادگی دریغ نکرده اند،در این برنامه بسیار چشمگیر و فعالانه بوده است.

  ب پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱۲:۴۶ ق.ظ:

  عزیزم این فرماندهان جنگ که از قضا خط شکن هم بودن اسم ندارن یا میترسن اسم خودشون رو بگن اخه یه جوری دروغ بگید که ادم خنده اش نگیره

  علی اشرف فتحی پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۷:۲۴ ق.ظ:

  دوست عزیز اسم هم دارن. مثل مجید تقیلو که معاون شهید زین الدین بود در لشگر ۱۷ و …

  آسو پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱۲:۰۳ ب.ظ:

  آره باید مثل سعید قاسمی که مشهور به فرار از جبهه بوده حرف بزنیم شما خوشت بیاد
  ببخشید که سربازان واقعیه جنگ ستاره ای در آسمان های شما ندارن و عنوان سردار و دریادار و …دمشون نبود تا اینجا بیارم و معلوم بشه این اسمها که اینجا هستن کی بودن
  خوبه علی آقا جوابتو داد
  فکر کردی سپاهی و فرمانده همون درباری های خودتوننن همین شماها نبودین که به شهید کاظمی میگفتین مرتد به باکری میگفتین بی دین ضد خدا و…جمع کنین بساط ادعا رو کوس رسوایی شما مدتهاست زده شده

 17. چهارنما می‌گوید:

  سلام
  پوستر مخصوص عاشورای امسال
  کربلای دیروز و کربلای امروز
  http://charnama.blogfa.com/post-16.aspx
  کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا

  آسو پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱۲:۰۶ ب.ظ:

  فتنه شما برای بدنام کردن سبزها و برپایی کارناوالهای عاشورا لو رفته از همون اول محرم لو رفت تو چرا این قد از قافله عقبی

  ابراهیم پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱:۲۳ ب.ظ:

  فرار به جلو هم حدی داره بابا!

  آسو پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۸۸ ۱:۳۸ ب.ظ:

  آره واقعا حدی داره
  نیفتی

 18. آسو می‌گوید:

  ابراهیم از نظر تو سند چیه محمود اومد جلو دوربین کل ماجرای دختر بن لادن رو منکر شد متکی دیروز کل جریان رو تایید کرد کجای این بی سنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟وقاحت هم حدی داره

 19. بازتاب: میدانی به وسعت تاریخ « تورجان

دیدگاه‌ها بسته هستند.