نماز آخر

تا چند روز دیگر اربعین درگذشت آیت الله العظمی منتظری فرامی رسد. سایت این مرجع فقید تصاویر تازه تری از روزهای درگذشت وی منتشر کرده است. تصویر فوق نیز لحظاتی پس از آگاهی خانواده اش از درگذشت این فقیه بزرگ گرفته شده است. بقیه تصاویر را می توانید در اینجا و اینجا ببینید. همچنین در اینجا فیلمی از آخرین نماز وی را تقدیم می کنیم.  آنگونه که نزدیکان ایشان گفته اند پس از کسالتی که روز ۲۸ آذر بر ایشان عارض می شود آیت الله را راضی می کنند که از آن شب، دو پسر ایشان (احمد و سعید) کنار ایشان باشند تا از ایشان مراقبت شود.

آن شب که شب اول و آخر می شود نوبت پسر بزرگ تر (حاج احمد) بوده و وی این فیلم را هنگامی که پدرش حدود ساعت ۱۰ شب مشغول خواندن نماز عشاء بوده با گوشی موبایلش می گیرد. البته وی توانسته بدون اطلاع پدر و در تاریکی اتاق، فقط حمد و سوره رکعت دوم را فیلم برداری کند. آیت الله منتظری پس از خواندن این نماز می خوابد و دیگر از خواب برنمی خیزد و ساعاتی بعد (ساعات نخستین بامداد یکشنبه ۲۹ آذر) دار فانی را وداع می گوید.

روحش شاد باد

[mediaplayer src=’/wp-content/uploads/2010/01/Last-pray.wmv’ autoLoad=1 autoPlay=1 ]

فیلم آخرین نماز آیت الله العظمی منتظری را می توانید از اینجا دانلود کنید.

درباره علی اشرف فتحی

21 تیر 1360 در زنجان زاده شدم. 17 شهریور سال بعد پدرم در کردستان شهید شد. 18 ساله بودم که پس از پایان مقطع پیش دانشگاهی به حوزه علمیه قم آمدم و اکنون در مقطع درس خارج مشغول به تحصیلم. تا خدا چه خواهد ...
این نوشته در تاریخ, ترجمه, عکس ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *