آرمان های امام در حرم امام دفن می شود!

وبلاگ «پرسش های بی پاسخ» آمار قابل تأملی از هزینه ساخت مرقد امام خمینی آورده است که به نظرم باید در نوزدهمین سالگرد ایشان بیشتر بر روی آن درنگ کنیم:

روزنامه اطلاعات / ۱۶ اسفند ۱۳۷۱ :

مرقد و مصلای امام خمینی در بهشت زهرا بنایی شامل ۶۰۰ هزار متر مربع بنای سر پوشیده ، مساحت مسقفی بطول یک کیلو متر و عرض بیش از نیم کیلومتر است که نظیر آن در هیچ یک از دیگر بنا های مذهبی جهان چه اسلامی چه مسیحی چه یهودی و چه مذاهب غیر توحیدی نمی توان یافت.

یک نشریه چاپ آلمان در همان زمان :

هزینه صرف شده برای ساخت این بنا برابر با احداث صد بیمارستان یا ده هزار مدرسه یا چهل هزار خانه است (تا آن زمان دو میلیارد دلار).

روزنامه همشهری / ۲۴ مهر ۱۳۸۴ :

نامگذاری اراضی آستان قدس حضرت امام خمینی به نام شهر آفتاب !

 

من پیش از این نیز چندین بار نسبت به هزینه های سرسام آوری که صرف توسعه حرم امام می شود، انتقاد کرده بودم. ظاهراً دو جناح مهم مملکت استثنائاً در این زمینه با هم توافق دارند! غافل از اینکه بزرگ ترین ضربه را به شخصیت و آرمان های امام وارد می کنند. متولیان حرم و سایر مسؤولین به ویژه آقایان رفسنجانی، خاتمی، کروبی و حاج حسن خمینی باید مانع از ادامه این اشتباه بزرگ تاریخی شوند. قرار گرفتن حرم در مسیر فرودگاه امام خمینی نیز بر حساسیت موضوع می افزاید. مسافرین خارجی بدون هیچ تردیدی نخواهند توانست توجیهی برای ساخت این تشکیلات بی در و پیکر بیابند. بزرگ ترین خدمتی که می شود به امام کرد، پایان ساخت و ساز در این محوطه موسوم به «شهر آفتاب» و واگذاری بخش اعظم آن در راستای استفاده های مهم تر از قبیل ساخت نهادهای علمی، صنعتی و یا حتی مسکونی است. این یک پروژه ضد اسلامی، ضد انقلابی و ضد ملی است که تاریخ به بدی درباره آن قضاوت خواهد کرد. هیچ کس نخواهد توانست تناقض موجود میان خانه ساده امام در قم و جماران با این بنای عظیم و پر هزینه را حل کند! به روح آن بزرگ سوگند که این بزرگ ترین توهین به ایشان است! و از همه بدتر برگزاری آیین های بی محتوا و پرهزینه برای سالگرد امام است که حقیقتاً مایه تأسف است!

نوشته شده در روز دوشنبه سیزدهم خرداد ۱۳۸۷ ساعت ۱۱:۴۷

در همین باره بخوانید:

مدفن امام یا مدفن آرمان های امام؟!

خواب تا چند؟!

گنبد جدید حرم امام در آستانه رونمایی

مقایسه حرم امام و قبر شاه سابق عربستان!

درباره علی اشرف فتحی

21 تیر 1360 در زنجان زاده شدم. 17 شهریور سال بعد پدرم در کردستان شهید شد. 18 ساله بودم که پس از پایان مقطع پیش دانشگاهی به حوزه علمیه قم آمدم و اکنون در مقطع درس خارج مشغول به تحصیلم. تا خدا چه خواهد ...
این نوشته در سیاست, فرهنگ و هنر ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *