وبلاگی که بود، وبلاگی که هست

بیش از شش سال است که تورجان فیلتر شده و حالا اولین بار است که آن را بدون فیلترشکن به‌روز می‌کنم. البته از شهر نجف!
امروز در باب القبله حرم مطهر امیرالمؤمنین(ع) یک زائر با من از آشنایی چند ساله‌اش با تورجان گفت و پرسید: شما چرا در این روزهای داغ انتخابات از ایران خارج شده‌ای؟!
دوستان دیگری هم می‌پرسند که چرا سال‌هاست سیاسی نمی‌نویسم.
راستش شش سال است که حس می‌کنم اطلاعاتم در حد تحلیل مسائل روز و ارائه آن به مخاطب نیست. شاید از تبعات ناخواسته دوره پایان‌نامه‌نویسی‌ام هم باشد که یادم داد به راحتی نظر ندهم. ذهن مخاطب ارزشمند است و اصرار بر نظر دادن درباره هر موضوعی، وقتی اطلاعات کاملی ندارم، چیزی جز توهین به مخاطب نیست، اگرچه چند صباحی هم خوشش آید و استقبال کند.
منی که نه فعال سیاسی و حزبی بوده‌ام و نه قرار است باشم، چرا باید ذهن مخاطب را درگیر جدال‌های روزمره بکنم وقتی که از عمق ناآگاهی نسل خود خبر دارم.
البته نیاز به جدال‌های سیاسی روزمره را نمی‌شود انکار کرد، اما کار من چیز دیگری است‌. من اگر جایی حرفی از سیاست زده‌ام تنها از باب همراهی با دغدغه‌های انسانی مردمم بوده و بس …

درباره علی اشرف فتحی

21 تیر 1360 در زنجان زاده شدم. 17 شهریور سال بعد پدرم در کردستان شهید شد. 18 ساله بودم که پس از پایان مقطع پیش دانشگاهی به حوزه علمیه قم آمدم و اکنون در مقطع درس خارج مشغول به تحصیلم. تا خدا چه خواهد ...
این نوشته در خودمانی ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

1 پاسخ به وبلاگی که بود، وبلاگی که هست

  1. ش می‌گوید:

    ان شاء الله پاینده باشه وبلاگ و نویسنده اش!

    و تا عراق هستید چند پست بگذارین به جبران! ?

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *